CIVIVI Key Coin Röd Nyckelorganiserare
- 169 kr
Nyckelorganiserare med röda aluminiumlock som samlar nycklarna i en platt, tyst knippa. Design Ostap Hel, 10 g.
Leverantör:
CIVIVI
En röd liten rund sak i fickan som håller ordning på nycklarna: så kan man beskriva CIVIVI Key Coin Röd. Den väger 10 gram och är ritad av Ostap Hel.
Ett litet tillbehör vi tycker om
Key Coin är en nyckelorganiserare. Nycklarna träs på en axel i rostfritt stål mellan två runda lock i röd aluminium, och du fäller ut den nyckel du behöver. Mellan nycklarna sitter brickor i brons. Det blir en samlad, tyst knippa som inte river i fickfodret eller repar telefonen.
I förpackningen ligger sex brickor i brons och tre extra axlar i olika längder, så att du kan anpassa Key Coin efter hur många nycklar du har. Nyckelringen och hängaren är i svart rostfritt stål, där du kan haka på bilnyckeln.
Den har inget blad och inga verktyg. Den gör en sak, och den gör den bra. Den röda färgen syns tydligt i en handväska eller på hallbyrån, så nycklarna är lätta att hitta när du ska gå.
Specifikationer
- Typ: Nyckelorganiserare
- Lock: Aluminium, röd
- Axlar, nyckelring och hängare: Rostfritt stål, svart nyckelring och hängare
- Brickor: Brons
- Medföljer: 6 brickor i brons, 3 extra axlar (13,7 / 9,9 / 7,9 mm)
- Längd: 4,3 cm
- Vikt: 10 g
- Design: Ostap Hel
- Tillverkningsland: Kina
Vanliga frågor
Har Key Coin något blad?
Nej. Den har inget blad och inga verktyg, den håller bara ordning på nycklarna.
Relaterade modeller
- CIVIVI Key Coin Blå – samma nyckelorganiserare med blå lock.
- CIVIVI Ki-V – liten fällkniv utan lås.
- Se alla CIVIVI-knivar
English