CRKT Eat'N Tool Spork i Rostfritt Stål
- 109 kr
Spork i rostfritt stål med sked och gaffeltänder, plus kapsylöppnare, sexkantshål och karbinhake. För picknicken, cykelturen och matlådan.
Leverantör:
CRKT
Sked och gaffel i ett, med några smarta extrafunktioner. CRKT Eat'N Tool är en spork i rostfritt stål med kapsylöppnare, sexkantshål och karbinhake.
Till utflykten och matlådan
Eat'N Tool är gjord för picknicken, cykelturen och matlådan på jobbet. Skeden tar yoghurt och soppa, och tänderna i kanten fungerar som gaffel till sallad och pasta. När det är dags för något att dricka finns en kapsylöppnare.
De tre sexkantshålen fungerar som en enkel skiftnyckel för mindre muttrar. Karbinhaken gör att du kan fästa verktyget på väskan eller nyckelknippan, så glömmer du det inte hemma. Den tar knappt någon plats och passar lika bra i barnens utflyktsväska.
Materialet är rostfritt stål, samma typ av material som i vanliga bestick. Det tål vatten och diskmedel och är enkelt att hålla rent. Ytan är blästrad och matt. När den har gjort sitt sköljer du av den under kranen och lägger tillbaka den i väskan.
Specifikationer
- Material: Rostfritt stål, ett stycke
- Yta: Blästrad
- Funktioner: Sked, gaffeltänder, kapsylöppnare, tre sexkantshål
- Fäste: Karbinhake
Vanliga frågor
Kan jag diska den?
Ja. Diska den som dina vanliga bestick.
Relaterade modeller
- CRKT Big Boy Driver Bitsskruvmejsel i Aluminium – liten bitsskruvmejsel för hemmet och väskan.
- CRKT Minimalist Spear Point Kniv med fast blad i 8Cr13MoV – kompakt fast kniv för utflykten.
- Se alla CRKT-verktyg
English